Organizácia a podpora športových podujatí


6.ročník Fraštackého pohára vo futbale, 23. novembra 2019

 

Fraštacký pohár vo futbale sme rozbehli v r.2014, kedy vznikla myšlienka spojiť aspoň 1x v roku partie vyslúžilých futbalistov, ktorí si chodia raz týždenne zahrať futbal v rôznych kútoch nášho mesta. Ide o turnaj neregistrovaných futbalistov, neaktívnych. S tým, že každý rok pred turnajom zasadnú na spoločnej porade kapitáni družstiev a dohodnú pravidlá a prípadné výnimky. VI.ročník Fraštackého pohára sa hral v 2 skupinách, prví dvaja postúpili do semifinále a víťazi hrali o pohár. Turnaj bol zaujímavý, viacerí sa zhodli, že každý rok stúpa úroveň a hrá sa skutočne na plno. Družstvo Handball Team vyhralo pohár 2 krát, čo sa doteraz nikomu nepodarilo. Turnaj odohralo 8 družstiev, celkovo nastúpilo 93 hráčov a padlo až 71 gólov, čo je priemer takmer 4 na zápas, ktorý sa hral 2×10 minút. O tom aké vyrovnané boje boli v semifinálových zápasoch svedčí aj fakt, že obe rozhodli až predĺženia. Tento projekt bol spolufinancovaný s finančnou podporou TTSK. Už teraz sa viacerí tešia na VII.ročník.

 

VYHODNOTENIE

VIDEO 

 


Deň športu v Hlohovci, 7. septembra 2019

Počas III.ročníka dňa športu v Hlohovci sme rozdali 326 mapiek, kde sa z druhej strany lepili čísla jednotlivých športových stanovísk. Za 5 a viac disciplín sa udeľoval diplom, ktorý naše dievčatá vypísali 209 súťažiacim, za 10 a viac bola zlatá medaila, ktorú získalo 201 športovcov, za 15 a viac získali lístok do zlosovania cien, čo sa podarilo 139 športovcom a za plných 20 absolvovaných športových stanovísk sa udelil špeciálny lístok do losovania hlavnej ceny, toto zvládlo 67 športovcov. Nesmierne nás teší, že súťažili aj niektorí dospelí a vybojovali si diplom či zlatú medailu. Každý rok máme pripravené diplomy aj s „dospeláckym motívom“ a takých sa tento rok vypísalo a odovzdalo 21.

Ďakujeme všetkým zúčastneným športovcom, športovým klubom, pomocníkom, sponzorom.

Gratulujeme výhercom!

 

 

VIDEO HCTV

VIDEO VEGA TV

VIDEO VEGA TV – bez komentára

 


Olympiáda materských škôl, 6. júna 2018

Už po štvrtýkrát sme pomohli zorganizovať Discgolfovú olympiádu pre materské školy z Hlohovca. Tento rok do škôlky na Hollého ulici prišlo súťažiť 6 škôlok z celého mesta (aj „spoza štreky“ aj „spoza Váhu“) a znovu si okrem discgolfu zmerali sily v rôznych disciplínach. Ďakujeme najmä hostiteľom podujatia – MŠ Hollého – pani riaditeľke Klostermannovej, pani učiteľke Chalányovej a hlavnému koordinátorovi discgolfu Martinovi Chalánymu. Dnes medzi nás zavítal aj zástupca olympijského výboru v Trnave, takže sme tu mali aj „odborného garanta“. Gratulujeme všetkým deckám a držíme palce pri ďalšom športovaní a súťažení.

VIDEO 


5.ročník Fraštackého pohára vo futbale, 3. novembra 2018

 

VIAC VO FOTOGALÉRII

 

 

VYHODNOTENIE

VIDEO 

 


 

Deň športu v Hlohovci, 8. septembra 2018

 

VIAC VO FOTOGALÉRII

 

VIDEO  

Olympiáda materských škôl, 6. júna 2018

V stredu 6.6.2018 sa uskutočnil v MŠ Hollého 3. ročník olympiády v discgolfe materských škôl Hlohovca. 5-členné družstvá tvorili deti z materských škôl Hollého, Vinohradská, Kalinčiakova, Nábrežie. Súťažilo sa v piatich disciplínach, no záverečný rozstrel a celkového víťaza určila posledná disciplína. Víťazom sa stala domáca MŠ Hollého, druhá bola MŠ Vinohradská, tretia MŠ Kalinčiakova, štvrtou bola MŠ Nábrežie. Ceny a spoluorganizovanie zabezpečilo OZ Fraštačania a to konkrétne – Stanka Brestovanská, Katka Gubalová a Martin Kollár. Ďakujeme aj pani učiteľke Chalányovej a taktiež discgolfovému majstrovi Martinovi Chalánymu aj ostatným pani učiteľkám, že stále úspešne vedú deti k tomuto zaujímavému športu.

 

 


 

4.ročník Fraštackého pohára vo futbale, 9. decembra 2017

VIAC VO FOTOGALÉRII

 

VYHODNOTENIE

VIDEO 

 


 

Deň športu v Hlohovci, 9. septembra 2017

Celkom 32 športových stanovíšť si mohli pozrieť záujemcovia, ktorí hľadali pre seba a svoje deti vhodný šport, či voľnočasovú aktivitu.Okrem predvádzania jednotlivých športových činností, podporili aktivitu aj niekoľkí známi športovci pochádzajúci z Hlohovca či okolia. Nechýbali domáci hádzanári, tréner Martin Lipták, kulturista Michal Púček, bývalé hádzanárky majstrovskej Odevy, vicemajsterka Európy v Pole sporte Dominika Hankoščáková ale aj futbalový rekordér v počte reprezentačných štartov Miroslav Karhan.

VIAC VO FOTOGALÉRII

 

VIDEO 

 


 

 

Olympiáda materských škôl, 7. júna 2017

 

 


 

Športový krúžok pre škôlkarov

 

frastacik-papier-a4

 


3.ročník Fraštackého pohára vo futbale, 5. novembra 2016

 

VYHODNOTENIE

 

VIDEO 

 


 

Olympiáda materských škôl, 29. júna 2016

 

VIDEO 

 

 

2.ročník Fraštackého pohára vo futbale, 21. novembra 2015

Občianske združenie Fraštačania už po druhý raz úspešne zorganizovalo Fraštacký pohár vo futbale, ktorý sa konal v športovej hale na Zábraní. Turnaja sa zúčastnilo 8 súťažných družstiev: Gumkáči, Pelikán, Handball team, Pažiť, Légia skazy, Team Bekaert, Fraštačania a Karpina. Blahoželáme víťazovi poháru, tímu Gumkáči, ktorý mal tento rok na pohári premiéru. Za Najlepšieho hráča a najlepšieho strelca bol zvolený Peter Baláž, Najlepším brankárom sa stal Ladislav Jančička a za Najväčšieho elegána vybrali fanynky Róberta Majka.

Veríme, že všetky zúčastnené tímy a diváci s nami strávili príjemné športové chvíle.

Ďakujeme všetkým zúčastneným a tešíme sa na Vás o rok!

 

VIDEO 

 

VYHODNOTENIE

 

 

1.ročník Fraštackého pohára vo futbale, 9. novembra 2014

Občianske združenie Fraštačania zorganizovalo 1. ročník Fraštackého pohára vo futbale, ktorý sa konal v športovej hale na Zábraní. Turnaja sa zúčastnilo 7 súťažných družstiev: Pažiť, Colo-colo, FC Platany, FR Winners, Pelikán team, Peterčani a Fraštačania. Víťazom turnaja sa stal Pelikán Team. Za Najlepšieho hráča bol zvolený Jaroslav Krajčovič, Najlepším brankárom sa stal Miroslav Bališ, Najlepším strelcom bol Peter Baláž a za Najväčšieho elegána vybrali fanynky Róberta Halma.

Dobrá atmosféra a fair play nechýbali, začo všetkým zúčastneným tímom ako aj fanúšikom a divákom ďakujeme.

 

 

VYHODNOTENIE