Organizácia a podpora kultúrnych podujatí


Bažant Kinematograf, 3. – 5. septembra 2020

Vážení Hlohovčania!
Občianske združenie Fraštačania už 7 rok za sebou pritiahlo do Hlohovca kino pod hviezdami s názvom Bažantkinematograf. Tento úspešný projekt bol tento rok ohrozený, rovnako ako všetky naše akcie kvôli známej príčine Covid 19. Nakoniec sa to podarilo nie vo všetkých mestách, kde sa bežne premietalo. U nás to vyšlo a verme, že nám to už nič nepokazí. Podujatie sa bude konať 3, 4 a 5 septembra o 20:30 hod. na mestskom kúpalisku v Hlohovci.
Filmy na ktoré sa môžete tešiť:
3.9. o 20:30
CEZ PRSTY
Česko, 2019, 101 min., komédia
Réžia: Petr Kolečko
Hrajú: Petra Hřebíčková, Jiří Langmajer, Denisa Nesvačilová, Vojtěch Dyk, Jakub Prachař, Zdena Hadrbolcová, Radka Pavlovčinová, Kristína Greppelová, Marek Taclík, Leoš Noha, Igor Chmela, Marián Miezga a ďalší
Letná atmosféra, láska pod volejbalovou sieťou, stret mužského a ženského sveta a hlavne film o tom, že aj keď človek urobí veľa chýb, vždy dostane od života novú šancu. Hlavnými hrdinkami novej komédie Petra Kolečka sú „parťáčky“ Linda a Pavla, profesionálne športovkyne, ktoré plážovému volejbalu obetujú takmer všetko. No zároveň sú to dospelé ženy, ktoré by chceli mať aj nejaký súkromný život.
Prečo práve Cez prsty?
„Je to jednoduchý ľudský príbeh o pár ľuďoch, ktorí hľadajú šťastie. A potom sú tam nejaké vtipy, pár bitiek, láska a trochu volejbalu. Myslím si, že to všetko sú veci, ktoré sa ľuďom páčia.“
4.9. o 20:30
VLASTNÍCI
Česko, Slovensko, 2019, 96 min., komédia/dráma
Réžia: Jiří Havelka
Hrajú: Kryštof Hádek, Stanislav Majer, Andrej Polák, Vojta Kotek, Tereza Voříšková, Jiří Lábus, David Novotný, Dagmar Havlová, Ondřej Malý
„Komédia pre tých, čo to nezažili. Dráma pre tých, ktorí tým žijú,“ takto tvorcovia charakterizujú svoj film. Jeho hrdinami sú totiž práve vlastníci bytov v staršom činžovom dome, ktorí sedia na domovej schôdzi a pokúšajú sa o nemožné – vyriešiť vo vzájomnej zhode problémy týkajúce sa správy ich domu… Sú medzi nimi rojkovia konajúci v prospech celku, vypočítaví prospechári či rafinovaní manipulátori, ale aj ľudia stratení v pocitoch vlastnej bezvýznamnosti.
Prečo práve Vlastníci:
„Môj film je komédia. A myslím si, že pre všetky vekové kategórie a pre voličov všetkých politických strán. Je tam hádam celé dnešné spektrum. Ideálne by teda bolo v kine sa zabaviť a dúfať, že ´peklo sú tí druhí´.“
5.9. o 20:30
POSLEDNÁ ARISTOKRATKA
Česko, Slovensko, 2019, 110 min., komédia
Réžia: Jiří Vejdělek
Hrajú: Hynek Čermák, Tatiana Dyková, Yvona Stolařová, Eliška Balzerová, Pavel Liška, Martin Pechlát, Táňa Pauhofová a ďalší
Rodený Newyorčan Frank zdedil po svojich šľachtických predkoch starobylé rodové sídlo – zámok Kostka. Potomok emigrantov sa tak po viac ako štyridsiatich rokoch chystá s dcérou Mariou a temperamentnou manželkou Vivien na veľký návrat do Čiech. Čerství aristokrati poznajú niekdajšiu vlasť a zámocký život len z dávneho rozprávania príbuzných, a preto ich miestne pomery a česká realita mierne zaskočia. Zámok nájdu v stave pozvoľného rozkladu a mimo akéhokoľvek spoločenského diania. Jedinými stálymi obyvateľmi Kostky sú kastelán Josef, gazdiná pani Tichá a hypochondrický údržbár Krása.
Prečo práve Posledná aristokratka?
„Voľba medzi pohodlím, rýchlym úspechom a drinou na niečom, čo nás časovo presahuje, je to, o čo vo filmovej Poslednej aristokratke ide.“

 

VSTUP VOĽNÝ!
Tešíme sa na vás
Tím o.z. Fraštačania

Bažant Kinematograf, 1. – 3. septembra 2019

Už po šiesty krát, naše občianske združenie Fraštačania pre vás pripravuje letné open air kino, tzv. Bažantkinematograf.

Podujatie sa bude konať 1-3 septembra na kúpalisku a tešiť sa môžete na tieto 3 filmy:

 

TERORISTKA /1.9.2019/
Česko, Slovensko, 2019, 95 min.

Marie, učiteľka na dôchodku, ktorá celý život svojich žiakov učila, že základom všetkého je slušnosť a násilie nič nerieši, postupne prichádza na to, že práve na toto sa gauneri spoliehajú a berie zobrať spravodlivosť do vlastných rúk. V čiernej komédii v úlohe rozhnevanej učiteľky na dôchodku exceluje herečka Iva Janžurová

 

ŽENY V BEHU /2.9.2019/
Česko, 2019, 93 min.

Věra prežila s Jindřichom skvelý život a je pevne rozhodnutá splniť jeho posledné prianie – zabehnúť maratón… Divácky trhák v českých kinách a zároveň veľmi príjemná a kultivovaná komédia o mužsko-ženských a kamarátskych vzťahoch. Film na leto ako uliaty.

 

HASTRMAN /3.9.2019/
Česko, 2018, 100 min.

Romantický a zároveň ironický príbeh hastrmana alias baróna de Caus a jeho lásky k dedinskému dievčaťu Katynke. Jeden z najzaujímavejších a najkrajších filmov sezóny. Temný, výtvarne nádherný, tematicky a náladou sa blíži ku Coppolovmu Drakulovi.

Tešíme sa na vás.

Tím o.z. Fraštačania

 


Deň detí – rozprávkový les , 1. júna 2019 v Zámockej záhrade

 

 


 

Mikuláš na námestí, 5. decembra 2018

 


Bažant Kinematograf, 31.augusta – 2. septembra 2018

 

Už po piaty krát, naše občianske združenie Fraštačania pre vás pripravuje letné open air kino, tzv. Bažantkinematograf.

Podujatie sa bude konať na sklonku prázdnin v areáli zámockej záhrady /na kúpalisku/ a tešiť sa môžete na tieto 3 filmy:

BACKSTAGE /31.8.2018/
Slovensko, Česko, 2018, 90 min.
Súčasný príbeh o skupine mladých tanečníkov, ktorých priateľstvá, lásky a pohľad na svet zmení ich účasť v televíznej tanečnej súťaži. Film plný výbornej hudby a kreatívnych tanečných čísel skupiny The Pastels z dielne známeho choreografa Miňa Kereša.

PO STRNIŠTI BOS /1.9.2018/
Česko, Dánsko, Slovensko, 2017, 110 min.
Diváci ho aj s jeho rodičmi už poznajú z filmu Obecná škola z roku 1991. Vo filme Po strništi bos sa ich príbeh vracia do Edovho ranného detstva. Do času, keď jeho otec odmietol príslušnosť k okupantom Protektorátu Čechy a Morava, a celá rodina sa musela odsťahovať z Prahy na vidiek.

ČIARA /2.9.2018/
Slovensko, Ukrajina, 2017, 113 min.
Adam Krajňák je otcom rodiny i hlavou kriminálnej skupiny, ktorá pašuje cigarety cez slovensko-ukrajinskú hranicu. Pokojné spolužitie dvoch prelínajúcich sa svetov naruší novovybudovaná schengenská hranica a nervozita z nejasnej budúcnosti.

Tešíme sa na vás.

 

HCTV 

 


 

Deň detí – rozprávkový les , 2. júna 2018 v Zámockej záhrade.

 

rozpravkovy les na vysku2018

 


 

VIAC VO FOTOGALÉRII

 

CESTA ROZPRÁVKOVÝM LESOM – HCTV  


 

Mikuláš na námestí, 6. decembra 2017

 

HCTV 

 

OHŇOSTROJ 

 


 

 

Bažant Kinematograf, 1. – 3. septembra 2017

 

BAŽANT KINEMATOGRAF – HCTV  

 


 

Deň detí – rozprávkový les , 3. júna 2017 v Zámockej záhrade.

 

rozpravkovy les na vysku2017

VIAC VO FOTOGALÉRII

 

CESTA ROZPRÁVKOVÝM LESOM – HCTV  

 

CESTA ROZPRÁVKOVÝM LESOM  

 

CESTA ROZPRÁVKOVÝM LESOM  

 


Mikuláš na námestí,  6. decembra 2016

 

MIKULÁŠ NA NÁMESTÍ 

 


 

Bažant Kinematograf, 3. – 5. septembra 2016

 

 


 

Deň detí – rozprávkový les , 4. júna 2016 v Zámockej záhrade.

 

Deň Detí

 

VIAC VO FOTOGALÉRII

 

CESTA ROZPRÁVKOVÝM LESOM  

 


 

 

Mikuláš na námestí,  6. decembra 2015

Mesto Hlohovec v spolupráci s Mestským kultúrnym centrom a občianskym združením Fraštačania pripravilo 6. decembra 2015 pre všetky deti nášho mesta spoločenskú akciu „Mikuláš na námestí“. V rámci programu vystúpil detský spevácky zbor Hlohovčatá, Lívia Doležalová, žiaci Základnej umeleckej školy v Hlohovci ale aj Mikuláš so svojím sprievodom. Na záver programu sme spoločným odpočítavaním slávnostne rozsvietili vianočný stromček na námestí. Zlatým klincom podujatia bolo prekvapenie od nášho občianskeho združenia – slávnostný ohňostroj.

 

 


 

 

Bažant Kinematograf, 6. – 8. septembra 2015

Občianske združenie Fraštačania v spolupráci s mestom Hlohovec prinieslo v dňoch 6. – 8. septembra 2015 do Hlohovca letné kino pod holým nebom. Do nášho mesta, pri športovú halu na Zábraní, tak už po druhýkrát pricestovalo „open-air kino“ – od nedele do utorka bol na každý večer pripravený filmový zážitok:

 

  • 6.9. česká komédia „Zakázané uvoľnenie“ 

  • 7.9. opäť komédia z českej produkcie s názvom „Díra u Hanušovic“ 

  • 8.9. film „38“ o hokejovej legende Pavlovi Demitrovi 

 

Profil udalosti na facebooku  

 

Pre všetkých filmových priaznivcov bol vstup voľný.

 

 


 

Halloween 2014

 

 


 

 

Bažant Kinematograf, 6. – 8. septembra 2014

Bažant Kinematograf je kočovný typ „open-air kina“, ktorý sa tradične od júna do septembra zastaví vo viac ako tridsiatich mestách Slovenska. Prvý septembrový víkend pricestoval aj do Hlohovca. Atmosféru prírodného kina pri športovú halu Na Zábraní priniesli Lepší Hlohovec spolu so združením Fraštačania. Z podujatia sa počas desiatich rokov existencie stal najväčší filmový festival u nás.

Prvý septembrový víkend (6.9. – 8.9.) si mohli Hlohovčania vychutnať tri filmy:

 

  • v sobotu 6.9. bol na programe slovenský film „Kandidát“ 

  • v nedeľu 7.9. česká komédia „Okresný prebor“ 

  • v pondelok dráma „Fair Play“

 

Pre všetkých filmových priaznivcov bol vstup voľný.